Кетеринг

 


Коктел мени 1

Канапеи
-Шунка
-Кулен
-Туна
-Вегетаријански

Кростини со крем слати
-Песто салата
-Урнебес салата

Домашно пециво
-Пита со сирење
-Проја

Поховано/Панирано
-Похован кашкавал
-Велшки крокети

Ладни увијачи
-Шунка со кашкавал
-Димено пилешко филе со кашкавал
-Кулен со кашкавал
-Филован кашкавал

Сирења
-Овчи кашкавал - Осоговски
-Биено сирење - Мавровско
(сервирано со суво овошје и апетисани)

Месни закуски
-Пилешки прсти со сусам
-Бомбици од мелено месо
-Свински ражнич (растурен)

Десерт
-Коктел мешани колачи- Цените ги формираме по договор


Коктел мени 2

Канапеи
-Пршута
-Шунка
-Кулен
-Печеница
-Вегетаријански
 
Кростини со крем салати
-Урнебес
-Капрезе
-Песто со печеница
-Домашно пециво
-Пита со сирење
-Проја со сланина и сирење
 
Поховано/Панирано
 -Похован кашкавал
-Киевски пирошки

Ладни увијачи
-Пршута со кашкавал
-Шунка со кашкавал
-Италијанска мортадела со фстак филована

Сирење
-Овчи кашкавал - Осоговски
-Биено сирење - Мавровско
-Рокфорт
(сервирано со суво овошје и апетисани)

Месни закуски
-Свински ражнич - (растурен)
-Пилешки увијач
-Пилешко "Орли" со мед/сенф и татар сос

Десерт
-Коктел мешани колачи
-Мињони

- Цените ги формираме по договор

Коктел мени 3

Канапеи                                                                                       
-Пршута
-Вегетаријански
-Димен лосос
-Ракчиња
-Кавијар

Кростини со крем салати
-Урнебес
-Капрезе
-Песто со пршута
-Туна салата со рукола

Домачно пециво
-Домачна пита со блитва и сирење
-Проја со сирење и сланина

Апетисани
-Бадем
-Лечник
-Фстак

Поховано/Панирано
-Похован качкавал
-Велшки крокети
-Киевски пирошки

Ладни увијачи
-Пршута со кашкавал пикантни                                                                          
-Италијанска мортадела со кисели краставици
-Кулен со кашкавал
-Италијанска мортадела филована
-Кашкавал филован

Сирења
-Овчи кашкавал - Осоговски
-Биено сирење - Мавровско
-Козјо сирење
-Овчо бело сирење - Бистра
(сервирано со суво овошје и апетисани)

Месни закуски
-Пилешко филе роловано со блитва и пршута
-Дипломатски растурен ражнич
-Свинско филе роловано во сланина
-Бомбици со кашкавал

Десерти
-Коктел мешани колачи
-Мињони
-Ражничи од свежо сезонско овошје- Цените ги формираме по договор
Понуда на пијалок за сите менија
 

-Виски, Вотка Смирноф, Жолта ракија, Бело вини, Црвено вино, Кока кола, Фанта, Овошни сокови (портокал, праска, Минерална вода (газирана-негазирана)

ЦЕНА ПО ДОГОВОР

 

Хотел Ресторан "Томче Софка"

ХОТЕЛ, РЕСТОРАН, НАСТАНИ...

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *    *   *  *


*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *    *   *  

                                 

               Хотел - Ресторанот “Томче Софка“ е лоциран во центарот на Скопје, главниот град на Р. Македонија. Оддалечен 20 km од Меѓународниот аеродром “Александар Велики“ во Скопје и само 1 km од Меѓународната автобуска и железничка станица во Скопје. Сместен во спокојот на градскиот парк во Скопје, хотелот сепак е на само 10 - тина минути одење оддалечен од строгиот центар на Скопје, како и од големиот број на популарни историски, спортско - рекреативни, бизнис и шопинг објекти...

 

               Хотелот нуди комфор и ги задоволува сите Ваши очекувања. Располага со: 3 (три) Делукс Апартмани, 6 (шест) Мини Апартмани, 9 (девет) Двокреветни и 2 (две) Еднокреветни соби, како и опремена мини конференциска сала, сопствен ресторан и голема летна тераса која гледа на градскиот парк...