Прослави

 

 

Мени за прослави 1• Ордевер
• Печеница
• Врат
• Шунка
• Сирење
• Урнебес салата

• Свежа мешана салата
• Зелка
• Марула
• Краставица
• Домати
• Цвекло
• Морков

*Пирошка
*Свинско или Телешко печење
*Пилешка вешалица
*Пекарски компир
*Селска торта

 

- Цените ги формираме по договор

 

Мени за прослави 2• Ордевер
• Печеница
• Врат
• Шунка
• Сирење
• Урнебес салата

• Свежа мешана салата
• Зелка
• Марула
• Краставица
• Домати
• Цвекло
• Морков


*Пирошка
*Пилешко поховано
*Свинско или Телешко печење
*Селско месо
*Мешано вариво
*Селска торта

 

- Цените ги формираме по договор

Мени за прослави 3• Ордевер
• Печеница
• Врат
• Шунка
• Сирење
• Урнебес салата

• Свежа мешана салата
• Зелка
• Марула
• Краставица
• Домати
• Цвекло
• Морков


*Канелони со спанаќ
*Пилешка вешалица
*Кременадла
*Плескавица
*Пекарски компир
*Селска торта или Панакота

 

- Цените ги формираме по договор
Мени за прослави 4• Ордевер
• Сирење
• Кашкавал
• Врат
• Печеница
• Кулен
• Пита
• Проја

• Свежа мешана салата
• Зелка
• Марула
• Краставица
• Домати
• Цвекло
• Морков


*Коктел мешана скара со
-Плескавица, пилешко, бечка шницла, кобасица

*Компшир со сусам
*Селска торта или палачинка- Цените ги формираме по договор


 


Мени за прослави 5• Ордевер
• Кашкавал
• Врат
• Печеница
• Кулен
• Мусака од тиквици
• Проја
• Урнебес салата

• Свежа мешана салата
• Зелка
• Марула
• Краставица
• Домати
• Цвекло
• Морков


*Пита со сирење
*Пилешко полнето (шунка/кашкавал)
*Дипломатски ражнич
*Шпиковано свинско или телешко месо
*Пекарски компир со сусам
*Селска торта или палачинка со јагоди
*Компшир со сусам
*Селска торта или палачинка- Цените ги формираме по договор- Мени за пијалоци
• Ракија
• Узо
• Бренди
• Водка
• Скопско пиво
• Тиквешко или Сковин вино
• Фанта, Кока кола, Џус
• Минерална газирана или негазирана вода
 
Цена по лице неограничен пијалок ..................................  по договор
 

Хотел Ресторан "Томче Софка"

ХОТЕЛ, РЕСТОРАН, НАСТАНИ...

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *    *   *  *


*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *    *   *  

                                 

               Хотел - Ресторанот “Томче Софка“ е лоциран во центарот на Скопје, главниот град на Р. Македонија. Оддалечен 20 km од Меѓународниот аеродром “Александар Велики“ во Скопје и само 1 km од Меѓународната автобуска и железничка станица во Скопје. Сместен во спокојот на градскиот парк во Скопје, хотелот сепак е на само 10 - тина минути одење оддалечен од строгиот центар на Скопје, како и од големиот број на популарни историски, спортско - рекреативни, бизнис и шопинг објекти...

 

               Хотелот нуди комфор и ги задоволува сите Ваши очекувања. Располага со: 3 (три) Делукс Апартмани, 6 (шест) Мини Апартмани, 9 (девет) Двокреветни и 2 (две) Еднокреветни соби, како и опремена мини конференциска сала, сопствен ресторан и голема летна тераса која гледа на градскиот парк...