Свадби

 

 

Мени  1


* Ордевер                                     * Свежа мешана салата  

- Печеница                                    - Зелка
- Врат                                              - Марула
- Шунка                                           - Краставица
- Сирење                                       - Домати
- Урнебес салата                         - Цвекло
                                                         - Морков

* Пирошка
* Свинско или Телешко печење
* Пилешка вешалица
* Пекарски компир
* Селска торта

Цена...................................................................................................................550 денари


 

Мени 2


* Ордевер                                   *Свежа Мешана салата
 
-Печеница                                     - Зелка                                                     
-Врат                                               - Марула
-Шунка                                            - краставица
-Сирење                                         - Домати
-Урнебес салата                           - Цвекло
                                                          - Морков


*Пирошка
*Пилешко поховано
*Свинско или Телешко печење
*Селско месо
*Мешано вариво
*Селска торта
                                               
Цена.....................................................................................................................650 денари


 

Мени 3


* Ордевер                                   *Свежа Мешана салата
 
-Печеница                                     - Зелка                                                     
-Врат                                               - Марула
-Шунка                                            - Краставица
-Сирење                                        - Домати
-Урнебес салата                          - Цвекло
                                                         - Морков


*Канелони со спанаќ
*Пилешка вешалица
*Кременадла
*Плескавица
*Пекарски компир
*Селска торта или Панакота
                                               
Цена.....................................................................................................................750 денари
Мени  4


* Ордевер                                     * Свежа мешана салата  

-Сирење                                         - Зелка
-Кашкавал                                      - Марула
-Печеница                                     - Краставица
-Врат                                               - Домати
-Кулен                                             - Цвекло
-Пита                                               - Морков
-Проја                        
                                                       

* Коктел мешана скара со:
-плескавица, пилешко, бечка шницла, кобасица

* Компир со сусам
* Селска торта или палачинка

Цена...................................................................................................................850 денари

Мени  5


* Ордевер                                     * Свежа мешана салата  

-Кашкавал                                       - Зелка
-Врат                                                 - Марула
-Печеница                                       - Краставица
-Кулен                                               - Домати
-Мусака од тиквици                       - Цвекло       
-Проја                                               - Морков
-Урнебес салата                        
                                                       

* Пита со сирење
* Пилешко полнето (шунка/кашкавал)
* Дипломатски ражниќ
* Шпиковано свинско или телешко месо
*Пекаерски компир со сусам
* Селска торта или палачинки со јагоди

Цена...................................................................................................................890 денари


Пијалок кој е вклучен во менито со неограничен пијалок:

*Ракија                                              *кока кола
Коњак                                             *Фанта
* Узо                                                  * Џус
Вотка                                             *Минерална газирана или негазирана вода
*Скопксо пиво                            
*Тиквешко или Сковин вино                                   
                                               
                               
Цена....................................................................................................................300 денариГРАТИС
» АПАРТМАН за младоженците
» Музика - по договор
» Камера - по договор
*  *  *  *  *  *  *  *  *  **  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *
 

 

Хотел Ресторан "Томче Софка"

ХОТЕЛ, РЕСТОРАН, НАСТАНИ...

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *    *   *  *


*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *    *   *  

                                 

               Хотел - Ресторанот “Томче Софка“ е лоциран во центарот на Скопје, главниот град на Р. Македонија. Оддалечен 20 km од Меѓународниот аеродром “Александар Велики“ во Скопје и само 1 km од Меѓународната автобуска и железничка станица во Скопје. Сместен во спокојот на градскиот парк во Скопје, хотелот сепак е на само 10 - тина минути одење оддалечен од строгиот центар на Скопје, како и од големиот број на популарни историски, спортско - рекреативни, бизнис и шопинг објекти...

 

               Хотелот нуди комфор и ги задоволува сите Ваши очекувања. Располага со: 3 (три) Делукс Апартмани, 6 (шест) Мини Апартмани, 9 (девет) Двокреветни и 2 (две) Еднокреветни соби, како и опремена мини конференциска сала, сопствен ресторан и голема летна тераса која гледа на градскиот парк...